Results for Hyde Park Event - Thursday 21 July 2011

Results

Splitsbrowser

LONG COURSE
Position Name AgeClass Club RaceTime Status
1 Paul Couldridge M35 SLOW 00:26:12
2 Edward Catmur M21 SLOW 00:26:34
3 Laurence Ball M21 NOR 00:27:02
4 Mark Ford M35 CHIG 00:27:26
5 Harold Wyber M21 CHIG 00:27:33
6 Dan Findlay-Robinson M21 SLOW 00:27:53
7 Nick Taylor M21 00:27:54
8 Rob Patterson M21 AIRE 00:28:31
9 Thomas Cochrane M21 SLOW 00:28:43
10 Paul Nixon M21 SLOW 00:29:19
11 Evan Barlow M35 SLOW 00:29:37
12 Alex Barnes M21 00:29:44
13 Ben Smith M21 SLOW 00:29:52
14 Helen Gardner W21 SLOW 00:30:05
15 Phil Marsland M40 SLOW 00:30:26
16 Kevin Fielding M40 HH 00:30:45
17 Edward Stott M21 SLOW 00:31:33
17 Michael Balling M21 SLOW 00:31:33
19 Nataiya Potopalska W21 00:31:37
20 Neill Wates M35 DFOK 00:31:41
20 Arnis Grasis M40 AUSEKLIS 00:31:41
22 Will Deolla M21 00:31:51
23 Alan Hickling M45 SAX 00:31:54
24 Glen Slade M45 LOK 00:32:11
25 George Lovett M21 LOK 00:32:20
26 Dmitry Adamskiy M21 SLOW 00:32:26
27 Peter Sacares M45 LOK 00:32:29
28 Matthew Cook M45 LOK 00:32:31
29 Andrea Rebora M40 SLOW 00:33:38
30 Paul Todd M35 LOK 00:34:03
31 Mark Purkis M16 SAX 00:34:04
32 Mark Smith M55 GO 00:34:39
33 Marshall Kinnear M21 RAFO 00:34:41
34 Christopher Wroe M21 SLOW 00:34:43
35 Ben Lovett M35 SLOW 00:34:53
36 Peter Martin M60 SAX 00:34:55
37 Todd Fallesen M21 00:35:05
38 Rajiv Ratan M21 00:35:17
39 Michael Jones M21 SLOW 00:35:28
40 Becky Kingdom W21 SLOW 00:35:45
41 Vince Roper M40 SLOW 00:36:15
42 Peter Huzan M45 SLOW 00:36:54
43 Cerys Manning W21 SWOC 00:37:16
44 Erinna Foley-Fisher W21 UBOC 00:37:30
45 Bryn Monnery M35 SLOW 00:37:47
46 Helle Morgaard W21 SLOW 00:37:53
46 LLisa Maxwell W21 00:37:53
48 Frazer MacDiarmid M17 CMOC (NZ) 00:38:03
49 Paul O'Donnell M50 00:38:15
50 Ian Bullock M35 LOK 00:38:18
51 Jozef Csizmadia M50 00:39:03
52 Raffaella Marin W40 SLOW 00:39:30
53 Zuzana Prochazkova W21 LOK 00:39:44
54 Ian Griffiths M35 00:39:55
55 Karen Hillary W21 SLOW 00:40:02
56 Camilla Darwin W40 LOK 00:40:22
57 Ewan McCloud M35 SLOW 00:40:27
58 John Duffield M60 CHIG 00:40:29
59 Richard Rae M65 BKO 00:40:36
60 Catherine Slade W35 SAX 00:40:48
61 Jayne Sales W21 SLOW 00:40:51
62 Jessica Davies W21 SLOW 00:40:56
63 Rachel Babbs W21 SLOW 00:41:07
64 Philip Craven M55 DFOK 00:41:27
65 Luke Gilbrt M21 00:41:30
66 Tim Gage M21 00:42:03
67 Anna csizmadi▀n┌ W40 00:42:20
68 Jonathan Gilbert M50 NOR 00:42:50
69 Stanislav Kikot M21 00:42:57
70 Christine Jones W21 SLOW 00:43:06
71 Martin Evans M60 SLOW 00:43:13
72 Sue Carter W40 00:43:20
73 Agnus Csizmadia W21 00:43:29
74 Paul Chambers M21 00:43:33
75 Ruth King W21 SLOW 00:43:39
76 Chris Marshall M35 CHIG 00:43:46
77 Rob Sibley M55 SAX 00:45:05
78 Richard Jones M40 SLOW 00:45:42
79 Claire Cooper W21 00:46:13
80 Ken Patterson M60 AIRE 00:47:18
81 Daniel De Lange M45 LOK 00:47:46
82 David Jones M21 00:47:51
83 Graham Batty M50 HAVOC 00:48:33
84 Gia Pendred W40 00:49:25
85 David Manning M21 00:51:26
86 Heather Walton W45 SLOW 00:52:10
87 Arni Skarp M30 00:53:51
88 Roger Moulding M65 HH 00:57:16
89 Michael Ryan M45 00:58:01
90 Tony Watkins M55 01:01:10
91 Tim Boden M45 AIRE 01:01:55
92 Ruth Rhodes W65 SO 01:02:36
93 Jane Healy W50 LOK 01:07:00
94 Rowan Purkis W55 SAX 01:09:07
95 Hilary Jolly W45 01:09:16
96 Katy Fone W21 01:11:31
Imke Siegerist W40 dnf
Tom Raftery M21 IND 00:33:13 m3 m4 m5
Mike Hughes M40 LOK 00:36:20 m17
Patrick Taylor M21 00:39:10 m3
Matthew Shaw M50 00:41:25 m17
Rosa Stewart W21 00:45:57 m21
Ansu Shah M40 00:54:28 m21
SHORT COURSE
Position Name AgeClass Club RaceTime Status
1 Doris Keller W35 00:21:54
2 Natalie Smith W18 GO 00:22:53
3 Amanda Barlow W35 SLOW 00:23:49
4 Clare Todd W21 LOK 00:25:42
5 Katie Mcinnes W21 SLOW 00:26:45
6 Fay Skevington W21 IND 00:30:26
7 Zoe Marsland W6 SLOW 00:32:19
8 Janet Biggs W55 HAVOC 00:34:30
9 Miriam Rosen W60 SROC 00:37:23
10 Lucy Carpenter W21 00:51:50
11 Emem Umotong W21 00:57:06
Lucy Collins W21 00:49:59 m2 m3 m4 m5 m6